Основните принципи на SHANGHAI RAZKAZI

Основните принципи на Shanghai razkazi

Основните принципи на Shanghai razkazi

Blog Article

В главата ѝ започнаха да препускат безумни мисли за това, колко хубаво би било сега да отлети далече, далече.

Тя не искаше да напуска Париж. Нито този апартамент с високи френски прозорци и високи тавани, нито пък съседите от "Рю дьо Лизбон" . Нито "Ла Пагод", магазина, който чичо ѝ притежаваше, и красивите му антики.

- Сигурна съм, че не всички семейства са като вашето - отвърна френската метреса на чичо ѝ с вдигната вежда.

Макар засуканите сладки изкушения да привличат погледа и да подлъгват сетивата, понякога просто н...

Авторът ни води ту в Европа на прага на най-унищожителната война в човешката история, ту в Далечния Изток, в окупиран от японските войски Шанхай. Това е посоката на новото преселение на народите – векове след Атила и Чингиз хан огромни маси от хора са принудени да поемат на път, подгонени от надигащата се лудост на войната. Дълго преди нацистите да стигнат до своето „Финално решение“ за изтребването на евреите и да хлопнат вратите на огромния концлагер Европа, последните са подложени на всевъзможни репресии и гонения.

Сигнализирайте ни за нередност, ако смятате, че някое произведение е плагиатствано или не отговаря на правилника.

– И, моля те, не забравяй да вземеш бутилка шампанско! – каза той.

Захари Карабашлиев: Христо Карастоянов върна на литературната "черна дъска" личностите на Гео Милев и Шейтанов

Дори когато за кратко намира утеха в лицето на някогашния си учител Нагата, който също се е издигнал в армията и иска разкази Шанхай да я превърне в най-красивото цвете във висшето общество в Шанхай, Сангми отново е въвлечена в поредица от интриги, страсти и предателство. А кошмарът ѝ е още в самото си начало.

.. „Причината“ от Изабел Овчарова... По следите на нишката –...

Тайното споразумение между Хари и Уилям за децата в кралското семейство

Ако Луи беше готов да разруши хармоничния им живот, това значеше, че са намесени и други фактори, подводни течения на семейната политика, в които тя не бе посветена.

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури.

Изход не предлагат нито западните демокрации, нито която и да е държава в света – всички затварят пристанищата си за прииждащите бежанци. Всички, освен последния свободен град Шанхай.

Report this page